Projecte d'acompanyament familiar

Recursos a la disposició de les nostres famílies


Donada l'excepcionalitat de la situació en què ens trobem, volem seguir acompanyant-vos el millor possible.
Per aquest motiu posem a la vostra disposició els següents recursos:
 

CONTACTE PERSONAL AMB LES TUTORES

Durant aquesta setmana les tutores dels vostres fills contactaran amb vosaltres per telèfon o per correu electrònic per resoldre dubtes, inquietuds o qualsevol necessitat en què creieu que el seu assessorament professional us pot ser útil. (+info aqui)


També l'equip directiu està disponible via correu electrònic([email protected][email protected], [email protected]) o el número de telèfon de l'escola (936191244) per a qualsevol aclariment o dubte.

ACTIVITATS — PARVULARI

Els nens i nenes que voluntàriament vulguin fer alguna d'aquestes activitats, poden compartir-les amb les seves mestres. Serà una manera que s'estén més motivats i puguem oferir-los un feedback positiu!

Les activitats s'aniran actualitzant i anirem incorporant aquells canvis i suggeriments que creiem oportús… perquè aquesta també és una nova situació per a nosaltres i volem estar oberts a la creativitat i aportacions de les nostres famílies.

ACTIVITATS — LLAR

Durant aquests dies procurar viure els hàbits que hem anat treballant a la tutoria i a l’escola. És important que els nens tinguin unes rutines els hi dóna seguretat, confiança i els ajuda a estar més tranquils. Per això us proposem:

EXPOSICIÓ VIRTUAL

Ningú millor que tu per demostrar la força de la imaginació ... que aquesta aturada no freni la teva creativitat!

Convidem a tots els nostres alumnes a participar en aquesta exposició virtual amb tot tipus de peces artístiques fetes per ells durant aquests dies, com ara dibuix, collage, pintures, escultures...  Al llarg d'aquests dies, segons anem rebent les creacions, les anirem pujant al web de Artencurs i al web de l'escola. Es tracta, per tant, d'una exposició molt viva!

  • Idees inspiradores de la Gael, una educadora de “Palacio Quintanar” que ha col.laborat alguna vegada amb l’escola. clic aqui
  • Altres propostes inspiradores. clic aqui

Envieu les fotos,  una per obra i a ser  possible cuidant l'enfocament i enquadrat, podeu enviar-les per mail a: [email protected] i  [email protected]

Més informació

ELS REPTES DE LA FARGA INFANTIL

Per tal de mantenir una comunicació més lúdica, us proposem compartir amb nosaltres les vostres idees i activitats, a través de fotos o vídeos que publicarem a la galeria del web o a les xarxes socials de l'escola.

Si teniu un compte públic d'Instagram, podeu esmentar-nos directament a les stories. Si no teniu xarxes socials, podeu enviar-nos les fotos o vídeos al següent compte de correu electrònic [email protected]

Més informació

CANAL DE YOUTUBE

Volem ser-hi molt a prop vostre i donar-vos tots els recursos possibles per tal que els nostres alumnes puguin continuar experimentant, descobrint i gaudint. 

Al canal de youtube de La Farga Infantil hi podreu trobar videos d'algunes de les nostres professores dirigint-se als nens, donant propostes, cantant les cançons de l'escola, explicant contes...

Per accedir podeu clikar aquest link https://www.youtube.com/user/lafargainfantil1 o fent clic al botó 'més informació'.

Més informació