Aquest estiu, ajudar està a les teves mans!

La sensibilització envers els problemes dels altres, empatitzar i prendre la iniciativa per ajudar a resoldre les situacions diàries són alguns dels aspectes que ens agrada promoure entre els nostres alumnes i són el mitjà per educar en valors.

Durant el curs que ja acaba hem compartit moltes experiències a l'assemblea dels matins, durant els esbarjos, al menjador i als espais d'aula; Qualsevol moment ha estat bo per animar als vostres fills i filles a practicar els valors de cada mes: l'ordre, la generositat, la sobrietat, etc. Però com molt be sabeu, els pares sou els principals educadors dels vostres fills i filles i, per tant, és a la família on tots els nostres alumnes adquiriran els criteris més importants per la vida. El model de vida dels pares, els adults més significatius per a ells, és el millor camí per aprendre a conviure i viure en societat. Per aquest motiu, us compartim el nostre SLOGAN per aquest estiu: "Aquest estiu, ajudar està a les teves Mans"

i us animem a convertir el nostre entorn en espais socials humanitzats.

Us compartim aquest petit curtmetratge que els vostres fills/es han treballat a l'aula durant els últims dies d’escola